AKTUÁLNÍ INFORMACE Z VLS - PROHLÁŠENÍ PŘEDSEDŮ ODBOROVÝCH ORGANIZACÍ ZE DNE 20.3.

Dobrý den. Po velkém zvážení situace jsme se společně s Rychvaldem dohodli s podnikem na tom, že prvních 14 dnů bude placeno 65℅ t. j. do 3.4.a pak do 17.4. budeme mít 70℅. Nyní zjišťujeme zda se na náš podnik nebude vztahovat rozhodnutí vlády o 80℅. Pavel Zelený

Dobrý den všem, včera jsme společně s odborovou organizací z NJ jednali telefonicky do 19 hodin s vedením naší společnosti ohledně odstavení výroby a plnění kompenzací našim zaměstnancům. Nakonec jsme se dohodli a dnes podepsali oficiální dohodu se zaměstnavatelem. Vím že máme v KS možnost kompenzace 70% průměrné mzdy, ale po zvážení všech pro a proti jsme šli na kompromis 65% kompenzace mezd pro zaměstnance kteří budou muset zůstat v nastávajících 14-ti dnech doma, při zachování a to bych chtěl zdůraznit všech pracovních míst kmenových zaměstnanců. Těchto 65% je více než nemocenská nebo ošetřovné na děti a zachováme všechna pracovní místa kmenových zaměstnanců. Pokud by odstavení výroby mělo být delší než 14 dní, dohodli jsme se se zaměstnavatelem že pracovní dny od 6.4.2020 do 17.4.2020 by byly kompenzovány 70% průměru dle KS. Naše portfolio zákazníků je ovšem tak široké že na linkách pro JLR a Bentley musíme vyrábět i v příštím týdnu, neboť tito zákazníci zatím nepřerušují výrobu. Chtěl bych zvláště poděkovat zaměstnancům na těchto linkách že se snaží udržet tyto zákazníky bez přerušení. Také se podařilo dohodnout že o víkendu proběhne desinfekce výrobních prostor a svačináren pomocí desinfekcí a parního čističe. V příštím týdnu bude také zvýšena frekvence úklidu toalet, svačináren a doplňování dávkovačů mýdla a ubrousků.
Vím že se objeví hlasy které s 65% nebudou souhlasit, ale osobně se domnívám že to je dobrý kompromis.
Svět a ekonomika bude po odeznění Koranaviru hodně odlišný od stávajícího který známe doposud.

Děkuji Radek V.