Kolektivní vyjednávání pro FY 2023 ukončeno.

Kolektivní vyjednávání bylo ovlivněno několika negativními okolnostmi, dlouhodobé dopady Covid, nepříznivá finanční situace celé firmy a v neposlední řadě válka na Ukrajině.

* Podařily se zachovat všechny benefity, bonusy a příplatky nad rámec Zákoníku práce sjednané
v Kolektivní smlouvě.

* Podařilo se také zajistit valorizaci tarifů pro všechny kategorie zaměstnanců.

* Dohodli jsme se a na návrh odborů bylo schváleno navýšení dovolené o 1 den pro zaměstnance, kteří pracují ve firmě více než 10 let a také pro ty, kteří v letošním roce dosáhnou 10 ti letého výročí pracovního poměru.

* Dále byl schválen návrh odborů na navýšení příplatku na odpolední a noční směně o 4 Kč, z původních 22 Kč na 26 Kč.

* Letos Vám do Cafeterie bude připsáno 2 x 5332 Kč (bonus na dovolenou a vánoční bonus). Tato částka byla navýšena o letošní valorizaci.

S platností od 1. 4. 2022 budou navýšeny tarifní mzdy následovně:

- u DL a IL pozic celkové navýšení dosahuje až 6 % (valorizace mzdy + příplatek za odp. a noční směnu), samotná valorizace tarifu je 4,5 %.

- u SAL pozic je navýšení ve výši 4 % (letos také bez dělení 50:50).

V přiloženém souboru máte přehled navýšení v jednotlivých třídách a přehled některých tříd celkového navýšení včetně příplatku za noční a odpolední směny.

Pro období 1.4.2022 - 31.3.2023 jsou dohodnuty  překážky v případě číástečné nezaměstnanosti náhrady mzdy ve výši pro první 2 měsíce 60 %, pro další 3 měsíce 65 % a od 6. měsíce 70 %.

Děkujeme členům odborů za podporu.
Bez vás by Kolektivní smlouva, benefity a příplatky nad rámec Zákoníku práce a valorizace mezd NEBYLA.